urodziny balony, dziewczyna

Prezent na urodziny

Jaki prezent na urodziny sprawdzi się najlepiej? W miarę jak dzieci dorastają, dawanie im czegoś, czego mogą doświadczyć zamiast rzeczy materialnych, czyni je szczęśliwszymi – tak wynika z nowych badań prowadzonych przez Lan Nguyen Chaplin, profesora marketingu na University of Illinois w Chicago.

Poziom szczęścia w urodziny

W badaniu opublikowanym w International Journal of Research in Marketing porównano poziom szczęścia dzieci czerpanego z dóbr materialnych z poziomem szczęścia wynikającym z doświadczeń. Cztery badaniach z udziałem dzieci i młodzieży badacze wykazały, porn sos że dzieci w wieku od 3 do 12 lat czerpią więcej szczęścia z rzeczy niż z doświadczeń. W przypadku starszych dzieci jest odwrotnie.

Oznacza to, że młodzież bardzo pożąda doświadczeń, a nie tylko drogich rzeczy, jak mogłoby się wydawać. Małe dzieci też uwielbiają doświadczenia. Całe branże (np. parki rozrywki, takie jak Disneyland) są zbudowane wokół tego założenia. W rzeczywistości maluchy są zachwycone tym, co tam przeżywają. Jednak, aby doświadczenia zapewniały trwałe szczęście, dzieci muszą być w stanie przypomnieć sobie szczegóły wydarzenia długo po jego zakończeniu.

Długo po tym, jak rozpakują swoje klocki Lego i pluszowe zwierzęta, nadal fizyczne doznania, jak dotyk i widok prezentów, mogą dać im „wstrząs” szczęścia. Jednak małe dzieci nie widzą ani nie dotykają doświadczeń po ich zakończeniu, co utrudnia im ich docenienie długo po zakończeniu imprezy. Według badaczy istnieje jednak łatwy i niedrogi sposób, by to zmienić.

Doświadczenie zamiast przedmiotu

Można robić zdjęcia lub filmy z rodzinnych spacerów, zabaw na śniegu i przyjęć urodzinowych. Dzieci prawdopodobnie bardziej docenią te doświadczenia, jeśli zostanie im coś, co przypomni im o tych wydarzeniach. Dodatkowo będą w stanie poznać społeczną wartość wspólnych przeżyć.

Zapamiętają i docenią nie tylko prezenty urodzinowe, które otrzymały, ale także czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, gdy na nowo przeżyją to doświadczenie poprzez konkretne przypomnienie, takie jak zdjęcia i filmy.

Ponieważ pamięć rozwija się z biegiem czasu, jest prawdopodobne, że dzieci, zwłaszcza małe, mogą nie czerpać tyle szczęścia z przeszłych doświadczeń, co z posiadania. Ale z wiekiem tworzenie nowych wspomnień i odkrywanie nowych zainteresowań może być o wiele bardziej wartościowe niż zdobywanie nowych rzeczy.

Ja nie jestem pewna, w który nurt się wpasowuję. Jestem bardzo melancholijna, to fakt. Lubię patrzeć na rzeczy, którymi się otaczam i wspominać momenty lub okazje, kiedy weszłam w posiadanie danego przedmiotu. Faktycznie zdjęcia często pomagają w pamiętaniu tych okoliczności i usprawniają wspólne wspominanie, ale trzeba jeszcze pamiętać, by je zrobić ;).

Jest też pewien dość solidny nurt nauki, według którego uczymy się poprzez doświadczenia. Faktycznie łatwiej zapamiętać, jak coś wykonać po prostu robiąc to, zamiast tylko o tym czytać. Czyż nie lepiej uczymy się ruchu drogowego, po prostu prowadząc samochód, niż przez słuchanie wykładu?

Mój prezent na urodziny

Dlaczego taki temat? Ponieważ właśnie w momencie publikacji tego artykułu, czyli 9.05.21, o godzinie 11:55 kończę 27. rok życia. Z tej okazji przez 27 godzin możecie kupić mojego e-booka z 27% zniżką! Promocja trwa tylko do godziny 15:00 10.05.21 roku. Teraz możesz zrobić na moje urodziny prezent… sobie! I nawet upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Dostaniesz e-booka wraz z przeglądem pakietów badań w laboratoriach komercyjnych, czyli rzecz materialną. W tym e-booku jednak uczę Cię, jak podejść do badań tak, by zachować zdrowie. Nauczysz się je odpowiednio kontrolować, prawidłowo odczytywać wyniki oraz właściwie przygotować się do badań. A uwierz mi, niewielu pacjentów wie, jak to dobrze zrobić.

To jest największa obniżka, jak do tej pory!

Wejdź w link lub wyszukaj na stronie e-booka i po prostu wpisz kod URODZINY, a odbierzesz prezent ode mnie dla siebie!

Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0167811620300045?via%3Dihub

Obraz Ryan McGuire z Pixabay

O MNIE

Jestem absolwentem analityki medycznej i dyplomowaną Diagnostą Laboratoryjnym.

PARTNERZY

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.

Możesz być również zainteresowany tymi tematami: