Cześć, dzień dobry!

Chcesz wiedzieć, kim jestem i czym się zajmuję? A może ciekawi Cię, jakie mam doświadczenie? Ta strona jest właśnie dla Ciebie!

Nazywam się Aldona Gajek. Jestem Kobietą w Laboratorium. Uczę, jak zadbać o swoje zdrowie i je prawidłowo kontrolować. Dzięki mnie dowiesz się, jak odczytać wyniki i nie dostać zawału! A przede wszystkim... jak głupio nie umrzeć!

Ukończyłam kierunek analityka medyczna w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tak, nazwa tej uczelni jest taka długa! Po pięcioletnich studiach uzyskałam tytuł diagnosty laboratoryjnego. A od maja 2022 sama prowadzę zajęcia ze studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jeśli zastanawiasz się, kto bada Twoją krew… i nie tylko, to właśnie ja. Oczywiście nie wszędzie.

Kobieta w laboratorium powstała z chęci edukacji pacjentów. Nie każdy wie, że na czczo to znaczy 8-12 godzin od ostatniego posiłku. Wiedza o zakazie seksu na 24h przed badaniami też nie jest powszechna! A kiedy przejdziemy do pobrania moczu, okazuje się, że sprawa nie jest wcale taka prosta.

W sieci dzielę się wiedzą, która pokaże Ci jak głupio nie umrzeć! Czyli na coś, czego można było uniknąć regularnymi badaniami. Zwracam uwagę na potencjalnie niegroźne wpływy codziennych substancji, które mogą sprawić, ze Twój wynik będzie niewiarygodny.

W nurcie trendu na poznawanie siebie ja pozwalam poznać siebie od środka, i to dosłownie!

Dostarczam niezbędnej wiedzy z badań laboratoryjnych. Wskazuje. jakie badania wykonać na początku, jak się do nich przygotować i jak je odczytać i nie dostać zawału!

Nadajemy na tych samych falach?

Chcesz nawiązać współpracę?