Najnowszy odcinek

Kobieta w laboratorium
Kobieta w laboratorium
O wymówkach, co nie miały sensu
/

O wymówkach, co nie miały sensu

Postanowiłam podsumować ten sezon rozmowami z odbiorcami. Jakiś czas temu zadałam mojej społeczności pytanie dotyczące tego, dlaczego się nie badają. W tym odcinku odnoszę się do tych informacji.

Posłuchaj »

O wynikach, co trzeba kontrolować

Badania zrobione, wyniki odebrane. Wszystko w porządku? No to pięknie, misja zakończona sukcesem i do zobaczenia za rok! Nie dla wszystkich jednak sprawdza się ten scenariusz. Co wtedy? Jak postępować? Tutaj zajmiemy się tematem, kiedy i jak…

Posłuchaj »

O niedoborach, co nie chciały się pokazać

Wiemy, że istnieją niedobory. Wiemy, że zdrowa i zbilansowana dieta to klucz do unikania niedoborów. Czasami jednak nie wychodzi, okazuje się, że ten niedobór się pojawił, ale w badaniach go nie widać. Jak to możliwe? O tym w tym odcinku.

Posłuchaj »

O okresie, co nie przeszkadza

Dzisiejszy docinek będzie skierowany głównie do pań, bo to one przechodzą okres. W pracy diagnosty i jeszcze na studiach często spotykałam się ze stwierdzeniem, by raczej unikać badań w czasie okresu. Zatem, czy menstruacja może wpływać na badania? A…

Posłuchaj »

O ćwiczeniach, co nie wyszły na zdrowie

O ile długoterminowa aktywność pozytywnie wpływa na zdrowie i stan organizmu (o tym chyba nie muszę przypominać), o tyle nagłe zrywy nie są korzystne. O tym, jak one wpływają na badania, powiem właśnie w tym odcinku.

Posłuchaj »