Najnowszy odcinek

Kobieta w laboratorium
Kobieta w laboratorium
O niedoborach, co nie chciały się pokazać
/

O niedoborach, co nie chciały się pokazać

Wiemy, że istnieją niedobory. Wiemy, że zdrowa i zbilansowana dieta to klucz do unikania niedoborów. Czasami jednak nie wychodzi, okazuje się, że ten niedobór się pojawił, ale w badaniach go nie widać. Jak to możliwe? O tym w tym odcinku.

Posłuchaj »

O okresie, co nie przeszkadza

Dzisiejszy docinek będzie skierowany głównie do pań, bo to one przechodzą okres. W pracy diagnosty i jeszcze na studiach często spotykałam się ze stwierdzeniem, by raczej unikać badań w czasie okresu. Zatem, czy menstruacja może wpływać na badania? A…

Posłuchaj »

O ćwiczeniach, co nie wyszły na zdrowie

O ile długoterminowa aktywność pozytywnie wpływa na zdrowie i stan organizmu (o tym chyba nie muszę przypominać), o tyle nagłe zrywy nie są korzystne. O tym, jak one wpływają na badania, powiem właśnie w tym odcinku.

Posłuchaj »

O suplementach, co nie zawsze pomagają

Suplementy są super i działają bardzo dobrze, o ile… faktycznie cierpimy na niedobór tego składnika. Kiedy mamy go pod dostatkiem w najlepszym wypadku nasze ciało się go pozbędzie.

Są jednak sytuacje, gdzie takie substancje przyjmowane w dobrej…

Posłuchaj »

O chaosie i porządku, co w jednym domu stały

Porządek jest ważny nie tylko dla oka. Czy wiesz, że w uporządkowanym środowisku łatwiej będzie Ci wstrzymać oddech na dłużej? Możesz to wykorzystać, by badać się jeszcze lepiej. Jak? O tym w treści odcinka.

Link do badania:…

Posłuchaj »